Duran akbulut resmi web sayfası sol köşe kitap resmi Duran akbulut resmi web sayfası sol köşe duran akbulut yazısının olduğu ve duran akbultun resminin olduğu resim
GELECEK HIZMET PROGRAMIMIZ
Sayin Üyelerimiz;
Büyük Kulüp’te yillardan beri gösterdigim özenle bir aile bütünlügü olusturmaya çalistim.
Bunun bir parçasi olarak ben de kulübümüze her zaman ailem kadar önem verdim.
Kulübümüze hizmeti vazgeçilmez bir tutku olarak yasadim.
Hizmet edenler, eserleri ortada olanlar daima elestirilerle karsilasabilirler.
Vaat etmek veya elestirmek kolaydir.
Kulübümüzün bugün sahip oldugu mükemmel tesisleri, ulastigi saygin ortami ve GERÇEKLESTIRDIGIM HIZMETLERI YÜKSEK TAKDIRLERINIZE BIRAKIYORUM.
Büyük Kulüp’ün üstün nitelikli üye kimligini korumasi, politik etkilerden uzak kalmasi, saygin üyelerimizin ve kulübümüzün magazin basininda degil, layik oldugu yerlerde layik oldugu biçimde bulunmasi için çaba sarf ettim.
Kulüp içinde her üyemize esit ve en iyi hizmetin verilmesi ile kulübümüze mükemmel tesisler kazandirilmasi daima vazgeçilmez tutkum oldu.
Kulübümüz tüm altyapi ve modernlesme yatirimlarini tamamlamis ve yapilacak baskaca yatirim kalmamistir.Kulübümüz alinan tasarruf önlemleri ile bugün en güçlü dönemlerinden birini yasamaktadir.
Önümüzdeki dönemde; her dönemin geçmisin deneyimleri ile daha iyi olmasi prensibini sürdürecegiz.
Bu yapi daha güçlenecek, tasarruf önemeleri daha da artirilacak ve üyelerimize yansitilacaktir.
Bugün kulübümüz Türkiye’nin ve Dünya’nin en önde gelen sosyal kulüpleri arasinda gösteriliyorsa yillardan beri yaptigimiz disiplinli ve prensipli çalismalarin bir sonucu olduguna inaniyorum.
Bu inanci bende yaratan; kadirbilir üyelerimizin takdirleri, teveccühleri ve sevgi dolu sözleridir.
Bu takdirlere tesekkür ediyor, layik olabilmek, daha çok hizmet etmek için tüm gayretimle çalisacagimi arz etmek istiyorum.
13 Mart 2010’da yapilacak olagan genel kurula ve 14 Mart 2010’da yapilacak seçimlere katilmanizi, kulübümüze sahip çikmanizi diliyorum.
Biz yillardan beri kulübümüzün saygin kimligini en güzel sekilde ortaya koyan genel kurullar yasariz.
Bu genel kurulumuzda tek dilegim ayni gelenegi sürdürmektir.
Arkadaslarim ve ben bu konuya çok dikkat edecegiz.
Diger aday dostlarim ve taraftarlarindan da ayni titizligi bekliyorum.
Çünkü biz bir aileyiz.
Genel kurulun o gün bitecegini ama Büyük Kulüp üyelerinin her zaman dostluk içinde birarada yasayacagini hiç unutmamiz gerekir.
Üyelerimize 2010–2012 Çalisma Dönemi için daha aktif, sosyal, kültürel ve sanatsal olaylara daha çok yer veren, gençlerimizi kulübümüz için bir hazine ve aydinlik ufuk olarak degerlendirmeyi öngören bir hizmet programi düzenledik.
2010–2012 Hizmet Programini özetle ve ana basliklar halinde görüslerinize sunuyorum.
ÜYELERLE ILETISIM:•Üyelerimizin fikirleri, görüsleri, anlayislari ve beklentileri Yönetim Kurulumuz için bugüne dek tek yol gösterici olmustur.
Bundan sonra da öyle olacaktir.
•Üyelerimizin isteklerini ögrenmek ve varsa elestirilerini almak amaciyla iki ayda bir periyodik olarak üyelerimiz toplantiya davet edilecektir.
Icra Kurulumuz bu toplantilardan bilgileri toplayacak ve Yönetim Kurulumuz gerekenleri süratle karar altina alacaktir.•Üyelerle iletisim en etkili biçimde planlanacak ve tüm çagdas iletisim olanaklari kullanilacaktir.•Cercle D’orient Dergisi kulübümüzün üyelerini, sosyal yasamini, haberlerini en genis biçimde verecektir.
Içerigi ve yayin anlayisi yenilenecek, Dünya’yi degil kulübümüzün iç dünyasini yansitir hale gelecektir.
Düzenli bir biçimde yayinlanacak ve üye adreslerine imza karsiligi ulastirilacaktir.•Üyelerimizle mevcut iletisimimiz daha da artirilacak, üyelerimizin kendi aralarinda iletisim kurabilmeleri için özel toplantilar ve programlar düzenlenecektir.
Her üyemiz kurulan iletisim agi içinde Büyük Kulüp Ailesi’nin bir bireyi oldugunu görecek ve aile bütünlügü içinde yasadigini daha çok hissedecektir.•Essiz bir üye profiline sahibiz.
Bu hazine tüm üyelerimize açilacak; üyelerimiz arasinda bilgi, birikim, deneyim, is ve sosyal yasami paylasma yolundaki olanaklar artirilacaktir.
ÜYEYE DAHA IYI HIZMET VE TASARRUF ÖNLEMLERI:•Kulübümüzde çesitli kurullarda görev alan her üyenin birinci görevi üye mutlulugu için hizmet etmektir.
Yillardan beri biliyoruz ki, bu görevler geçicidir, ama üyelerimiz kalicidir ve kulübümüzün en degerli varliklaridir.
Üyeye en iyi hizmeti vermek, üyeyi müsteri degil kulübün gerçek sahibi olarak görmek, her üyeye davranislari ne olursa olsun esit hizmet etmek konusunda bugüne kadar gösterdigimiz çaba daha artirilacak, personelimiz sürekli egitilecek, uyarilacak ve bu kural vazgeçilmez bir sekilde tüm hizmetlerimizde uygulanacaktir.
•Bugüne dek yapilan tasarruf önlemleri gelisen sartlara ve yeni dogan olanaklara göre yenilenerek titizlikle sürdürülecektir.
Elde edilen her tasarruf kulübümüz içinde yasami kolaylastirma yönünde üyelerimize yansitilacaktir.•Kulübümüzde hazirlanan uygun fiyatli menüler üyelerimiz tarafindan ilgi görmüstür.
Gelecek dönemde de üyelerimize özel ve cazip menüler, uygun fiyatlar ile sunulacaktir.
Sporda, SPA’ da üye ayricaligini en ileri düzeyde ortaya koyan uygulamalara titizlikle devam edilecektir.•Banket hizmetleri ( dügün, ziyafet, davet, is yemekleri) gelistirilerek artirilacaktir.
Bu hizmetler için özel bir görevli istihdam edilmis olup, hizmetlerden elde edilen gelir üyelerimize yansiyacaktir.
•Gelir getirici faaliyetlere agirlik verilecektir.
Kulüp olanaklarindan yararlanmak üzere üyelerimiz imrendirilecek, tesvik edilecektir.
KULÜP TESISLERI: •Uzun yillar verilen emekler sonucu, Büyük Kulüp’te Örnek güzellikte tesis ve olanaklara sahip olduk.
Bu tesisler en iyi biçimde korunacak, bakilacak ve üyelerimize en iyi hizmeti verebilmek için daima sizlerin emirlerine hazir tutulacaktir.
•Genç üyelerimizin Büyük Kulüp’te aile bütünlügünü daha iyi hissetmeleri, çocuklarini gönül huzuru ile kulübe getirebilmeleri için bir kres ve çocuk oyun salonu olusturacagiz.
Genç üyelerimiz kulüp olanaklarindan yararlanirken çocuklari da bilgili ve deneyimli bakicilar gözetiminde olacaktir.
•Mevcut dört tenis kortumuzdan ikisi kapali hale getirilecek, üyelerimize her hava kosulunda tenis oynama olanagi saglanacaktir.
•Yeni çözümlerle otopark olanaklarimiz genisletilecektir.BÜYÜK KULÜP’TE SOSYAL, KÜLTÜREL VE SANATSAL YASAM•Büyük Kulüp’te çok üstün nitelikli ve sosyal yasamin tüm inceliklerini bilen üyeler bir araya gelmistir.
En genci 18 yasinda, her yasta 5800 üyemiz mevcuttur.
Kulübümüz sosyal yasami zenginlestirecek, yazlik-kislik mükemmel tesislere sahiptir.
Yani, yillarin birikimi olarak “un, yag ve seker vardir.” Öyleyse bunlar ilgiyle ve sevgiyle daha çok birlestirilmeli, olusan tatli lezzet, kulübümüzün her noktasinda hissedilmelidir.
Kulübümüzün her yerinde dostluk, arkadaslik, huzur ve nese yasanmalidir.
Bunu daha çok gelistirebilmek için çaba gösterilecek ve organizasyonlar artirilacaktir.•Üyelerimizin entelektüel yapisina uygun olarak kulübümüzde sürdürülen kültürel ve sanatsal etkinliklere üye istekleri dogrultusunda daha çok önem verilecektir.
Konularinda uzman olan, bilinen, taninan, özlenen ustalarla konferanslar, seminerler, açik oturumlar düzenlenecek, üyelerimizi ilgilendiren her konu üzerine ilgi gösterilecektir.
•Ülkemizin ünlü sanatçilarina, müzik egitimi veren ögretim üyelerimize, kulüp üyemiz olan degerli sanatçi dostlarimiza müzigin her türünde daha çok konser verme olanagi saglanacaktir.
•Türk Müzigi Koromuza ek olarak üyelerimizin hem müzigi, hem de dostlugu paylasacaklari Türk Halk Müzigi ve Dünya müzikleri korolari kurulmasi için çalismalar yapilacaktir.•Zamani uygun olan üyelerimize çesitli olanaklar sunarak yeni seyler ögrenme arzusu yaratacagiz.
Geçen yillarda düzenlenen kurslara ek olarak 2010–2012 hizmet döneminde hobi gelistirici kurslar, kisisel gelisime hizmet eden kurslar, dans, halk oyunlari, oryantal, aerobik, step, pilates gibi fiziksel gelisimi saglayan kurslar açilacaktir.•Geçen yillarda yapilan Briç ve satranç kurslari düzenli bir biçimde sürdürülerek üyelerimize zihinsel yeteneklerini degerlendirme olanagi saglanacaktir.•Üyelerimiz arasinda psikoloji, sosyoloji, felsefe ve ruhsal gelisim sohbet gruplari olusturulacak ve verimli bir biçimde çalismalari için tesvikler yapilacaktir.•Üyemiz olan resim, heykel, tezhip, seramik, fotograf sanatçilarina, elisi ustalarina, koleksiyonerlere sanatlarini ve birikimlerini sergileme olanagi sunulacak; kulübümüzün duvarlari üyelerimizin eserleriyle süslenecektir.
•Geçmis yillarda Üyelerimiz tarafindan ilgi gören tiyatro oyunlari, Talk Show’lar, müzikaller kulüp salonlarimizda üyelerimize sunulacaktir.•Dogum günü, evlilik yildönümü gibi özel günlerini kulübümüzde kutlayan üyelerimize özel ikramlar yapilacaktir.•Geleneksel olarak yaptigimiz Cumhuriyet Bayrami kutlamalari, 23 Nisan Çocuk Senlikleri, kulübümüzün kurulus yildönümleri, yaza merhaba ve yilbasi balolari her zaman oldugu gibi üyeler arasindaki dostlugu gelistirici birer firsat olarak degerlendirilecektir.•Üyelerimiz arasinda dostlugu artirmak ve gönül verdikleri hobilerini tesvik etmek amaci ile her yil düzenledigimiz tenis, masa tenisi, bilardo, briç, tavla turnuvalari düzenlenmeye devam edilecektir•Dinlenme, tatil ve saglik amaçli tesislerden üyelerimizin avantajli yararlanabilmeleri için geçmis yillarda baslattigimiz özel anlasmalar artirilacaktir.•Birlikte seyahat etmenin güzelligini paylasabilmeleri için üyelerimize özgü turlar düzenlenecektir.Özetle; Büyük Kulüp’ü kültürün, sanatin, dostlugun, sevginin, sayginin daha çok paylasildigi her üyenin “BENIM KULÜBÜM” diye özlem duydugu bir aile yuvasi haline getirmek yolunda ki çabalarimiz daha artarak sürecektir SOSYAL SORUMLULUK PROJELERI•Kulüp merkezimizin bulundugu Kadiköy’de tüm kamu kuruluslari ile saygin bir iliskimiz vardir.
Kamu kuruluslarinin hizmetlerini kolaylastirmak amaciyla yillardan beri verdigimiz destek sürdürülecektir.•Kulübümüzün yaptigi en iyi islerden birisi, yüksek ögrenim ögrencilerine verdigimiz burslardir.
Atatürk ilkelerine bagli, laik gençlerin yetismesi amaciyla su anda verdigimiz 118 bursun sayisini artirmak için çaba sarf edecegiz.
Ögrenci seçimlerinde objektif kriterler uygulanacak, üyelerimizin kisisel katilimlari tesvik edilecek, burs fonu için gelir getirici organizasyonlar yapilacaktir.
Hedefimiz 500 üniversite ögrencisine ulasabilmektir.
ULUSLARARASI ILISKI VE DOSTLUK•Büyük Kulüp Yönetim Kurulu tarafindan dis temas grubu baskanligina seçilen Emekli Büyükelçi Sayin Nazmi Akiman’in çalismalariyla dünyadaki 12 sosyal kulüp ile Kardes Kulüp anlasmasi imzalanmis ve Üyelerimizin Büyük Kulüp üyelik kartlari ile o kulüplerde, kardes kulüp üyeleri ile ayni kosullarda misafir edilmeleri saglanmistir.
Uluslar arasi dostluk iliskilerimiz gelistirilerek sürdürülecek.
Dünya’nin her yöresinde üyelerimizin yararlanabilecegi yeni olanaklar yaratilacaktir.
BÜYÜK KULÜPTE GENÇLIK HAREKETI Her grubun kendine özgü bir sosyal kimligi ve kisiligi vardir.
Büyük Kulüp Ailesi’ne baktigimizda öyle üstün niteliklerle donanmis bir sosyal kimlik ve kisilik görüyoruz ki hayran olmamak ve onun bir parçasi olmaktan iftihar duymamak olasi degildir.
Bu denli büyük titizlikle seçilmis; adi, sani, isi, gücü, her seyi bu denli çok bilinen, açik, net, temiz bir toplulugu olusturmak ve korumak çok zordur.
Is yasaminin, politikanin, sosyal yasamin, bürokrasinin, ordunun, bilim, kültür ve sanat dünyasinin en önde gelen insanlari bizim kulübümüzün üyesidirler.
Ulasilan sonuç 127 yildan beri titizlikle korunan prensiplerin yarattigi bir sayginliktir ve kulübümüze özgü bir sanstir.
Gençlerimizin sosyal yasamini bu güzel ortamda sürdürmelerini, heyecan ve aktiviteleriyle kulübümüzde etkin olmalarini diliyoruz.
Verilen büyük emekler sonucu kulübümüz birçok sosyal kulüpte üyelere sunulamayacak kadar genis tesislere ve olanaklara sahip olmustur.
Gençlerimizin bu olanaklari paylasmalari, sahiplenmeleri, neseleri ve yasama bagliliklariyla Büyük Kulüp’ü canlandirmalari en büyük hayalimizdir.
Üye çocuklarina saglanan 1/4 giris ödentisi avantajiyla bu güne dek gençlerimizi kulübümüze kazandirmakta basarili olduk.
Fakat gençlerin ilgisini Büyük Kulüp’e çekmekte, yasamimizi onlarla paylasmakta ve onlari özlemle kulübe getirmekte tam basarili olduk diyemeyiz.
Bu dönem hedefimiz kulübümüzde genç üye sayisini artirmak ve gençlerimizin Büyük Kulüp olanaklarindan en ileri düzeyde yararlanmalarini, mutlu olmalarini saglamaktir.
Bu amaçla 13 Mart 2010 da yapacagimiz genel kurula bir öneri sunacagiz.
Bu tarihe kadar kulübümüze üye olmamis üye çocuklari için TÜZÜK DEGISIKLIGINE GEREK KALMAKSIZIN, BELIRLI BIR ZAMANLA KISITLANARAK, BIR KEREYE ÖZGÜ VE YAS SINIRINA BAKILMAKSIZIN ¼ GIRIS ÖDENTISI ILE KULÜBÜMÜZE ÜYE OLMALARINI ÖNERECEGIZ.
Bilim adamlari artik 18–45 yas arasini gençlik dönemi olarak kabul ediyorlar.
Türkiye Genç Isadamlari Dernegi dâhil birçok gençlik kurulusunda da yas siniri 45 dir.
18-45 yas arasindaki genç üyelerimizin yas gruplarina göre iki veya üç bölümde bir araya gelmelerini; kendi olusturduklari programlarla ve kendi önerilerine göre kulübümüz içinde severek yasamalarini istiyoruz.
Genç üyelerimizin kendi aralarinda yapacaklari etkinlikler için geçen yillarda oldugu gibi gerekli olanaklar saglanacak, duyurular yapilacak ve en ekonomik kosullar sunulacaktir.
Gençlerin isteklerini ve beklentilerini yalnizca gençlerin kendilerinin bilecegine inaniyoruz.
Gençlerimizin kulübümüzün ufkunu açmalarini, bugününde ve geleceginde söz sahibi olmalarini istiyoruz.
Gençlerimizle kulübümüzün daha canli, daha güzel, daha basarili ve daha neseli olmasini diliyor; 13 Mart günü yapilacak genel kurula ve 14 Mart Pazar günü yapilacak seçimlere katilarak “Büyük Kulüp’te Gençlik Hareketi”ni baslatmalarini bekliyoruz.
Degerli Büyük Kulüp üyesi Dostum;Kulübümüzün aile bütünlügünü korumak, kat ettigimiz mesafeleri daha ileri atilimlara ulastirmak ve daima üyelerimize daha iyi hizmetleri sunmak arzusu içinde huzurlarinizda bulunuyoruz.
13 Mart 2010’da yapilacak genel kurulumuza katilip degerli görüslerinizden yararlanma olanagini bizlere saglamanizi ve 14 Mart 2010’da yapilacak seçimlerde oylarinizla görev vermenizi kulübünüze sahip çikmanizi diliyorum; Kulübümüzün ulastigi mükemmel tesisler ve olanaklari daha aktif olarak kullanmayi, üye yararina daha çok degerlendirmeyi, kültürel, sanatsal ve sosyal hizmetlerde daha etkin olmayi öneren ekibimizi desteklemenizi bekliyor; sevgi ve saygilarimi sunuyorum.15.02.2010
Duran AKBULUT